Szczepionki

Wiele szczepionek jakimi szczepi się dzieci w Polsce zawiera szkodliwy dla zdrowia  thimerosal (związek rtęci). Thimerosal stosowany jest jako środek bakteriobójczy i konserwujący szczepionki i leki. Jak dowodzi w swoich badaniach prof. Marta Dorota Majewska związek ten powoduje zaburzenia rozwojowe u dzieci, choroby Parkinsona i Alzheimera u dorosłych.
Prof. Majewska wnioskuje więc o wyeliminowanie szczepionek zawierających Thimerosal, dostosowanie programu szczepień obowiązujących w Polsce do programów w innych krajach europejskich, gdzie szczepienia odbywają się dopiero od 3 miesiąca życia.

Szczepiąc swoje dziecko kierujmy się rozsądkiem, warto przygotować dla dziecka indywidualny program szczepień uwzględniając jego aktualny stan zdrowia. Jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie, ma niską wagę urodzeniową, ma wzmożone lub osłabione napięcie mięśniowe trudności w oddychaniu zanim zostanie zaszczepione powinno zostać poddane szczegółowemu badaniu przez pediatrę. Lekarz powinien również przeprowadzić szczegółowy wywiad z rodzicami odnośnie chorób autoimmunologicznych w rodzinie, powikłań poszczepiennych u innych członków rodziny. Wywiad taki pozwoli uniknąć zagrożenia i tym samym zahamowania prawidłowego rozwoju dziecka.

 

 

 

 

Bibliografia

Joomla 1.5 free themes, business hosting service.