Jak nauczyć dziecko prawidłowego oddychania

 

Jak wspomnieliśmy w artykule „Rola i znaczenia oddychania w prawidłowym rozwoju dziecka – dysfunkcja oddychania (czyli nawykowe oddychanie przez usta) jest jedną z coraz częściej spotykanych nieprawidłowości u dzieci.

Niestety problem ten jest wielokrotnie bagatelizowany przez lekarzy jak i rodziców.

 

 

A przecież sposób oddychania dziecka jest niezwykle ważny. Nieprawidłowe oddychanie przez usta prowadzi do wielu problemów, które wymagają długotrwałej terapii.

 

Drodzy Rodzice – dziecko samo nie wyrośnie ze złego sposobu oddychania dlatego, aby uniknąć negatywnych i poważnych konsekwencji gorąco zachęcamy by już dziś rozpocząć systematyczne, najlepiej codziennie ćwiczenia w domu.

 

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy poniższe artykuły, w których znajdą Państwo przykłady ćwiczeń, których celem będzie usprawnienie pracy aparatu artykulacyjnego (warg, języka, policzków) oraz nauka prawidłowego toru oddechowego.

 

Ćwiczenia artykulacyjne powinna cechować duża dokładność wykonania – dlatego nie jest zalecany pośpiech. Ćwiczenia powinny odbywać się codziennie (najlepiej kilka razy w ciągu dnia) i trwać od 5 do 10 minut.

Trzeba pamiętać, że czas ich trwania oraz liczba powtórzeń  powinna być dostosowana do indywidualnych możliwości dziecka.

Wykonując ćwiczenia z młodszymi dziećmi starajmy się je urozmaić oraz prowadzić w formie zabawowej. Do ich wykonania można wykorzystać każdą nadarzającą się okazję np. spacer, jazdę samochodem, drogę do przedszkola.

 

Uwaga !

Skuteczność ćwiczeń możliwa jest tylko poprzez wielokrotne powtarzanie.

 

W razie dodatkowych pytań służymy pomocą e-mail:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel: 507 315 028Ćwiczenia usprawniające wargi PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Ćwiczenia usprawniajace policzki PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Ćwiczenia usprawniające prawidłowy tor oddechowy PDF Drukuj Email

Więcej…
 


Joomla 1.5 free themes, business hosting service.